צימרים ברגע האחרון 

בואו למצוא צימרים בדקה התשעים

במחירים ללא תחרות

באתר ספונטני

לפרטים נוספים לחץ כאן
כתבות | צימרים בערבה ארץ החווארים והחברים
יערת הדבש
צימרים בערבה ארץ החווארים והחברים | 30.12.2012

 

את הערבה אנחנו פוגשים בדרך כלל בסופרמרקט על גבי מדפי הפירות והירקות. עגבניות השרי, הפלפלים הצבעוניים, החצילים המתוקים וכמובן אבטיחי הקיץ באדום עסיסי ומתוק והמלונים. עין יהב, חצבה, צופר, שמות רחוקים מן העין ומהיום, קרובים אל הלב. על כביש הנדודים השחור והישר המוביל לאילת, אזור בו העין עוטפת מרחבי מצוקי חוואר, ואדיות אין חקר הניזונים פעם בשנה משיטפונות החורף הכבירים, עץ שיטה בודד בירוק עז ועדר גמלים בפתחו של מאהל בדואי.

הערבה. ארץ החווארים היא גם ארץ החברים שעד כה לא הכרתם. "הו מי יתנני במדבר מלון אורחים" כתבה נעמי שמר על היאחזויות הנח"ל בסיני, אבל בוודאי לא היתה מתנגדת להכיל את מילותיה גם על צימרים בערבה.

ממעוף המטוס או מהבהק ירוק מבעד לחלונות המכונית בדרך לאילת, בין מחזות המיראז' המתעתעים שמציג המדבר כתיאטרון פלאי, הכתמים הירוקים המסתירים בתוכם גגות רעפים אדומים, הופכים למסקרנים. יותר יותר מסקרנים.

המושבניקים מיישובי הערבה, צרובי שמש ורחבי חיוך, שיודעים כיצד לאלף את המדבר  ולהופכו לקרקע פורייה תרתי משמע, לחקלאות מפותחת, לתיירות, למדע ואפילו לקולינאריה, הפכו ארץ יוקדת כמעט ללא צל לנאות מדבר פורחים ורעננים.

הלכות עוברי האורח במדבר יצרו בערבה כללי אירוח ייחודיים למקום, לאנשים ולזמן. צל ומי באר קרים, פת לחם, מקום לנוח וללון בו, בית חם על אם הדרך המדברית סחופת הרוחות.

יש משהו כובש באיטיות הזו, בתפיסת השוואיה שוואיה. יש זמן, אין למה למהר, אפשר להתחבר לנוף ולטבע ולהיות חלק מהם.

עין בלתי מיומנת אינה מבחינה בבדואי, מלך המדבר אם ברצונו להיטמע בשטח. הוא ניטע חרש על מקומו, הופך הוא עצמו לתוואי שטח, לתכסית, לתמונת חיים.

לערבה יש כללים משלה, היא מחברת בין אנשים, יוצרת יחד ישראלי חדש, כמו פאזל המורכב מאנשים, משפת גוף כמעט בלתי מורגשת מהנעת יד שאומרת הכול, גורפת מרחבים שלמים והעיניים הן כמו מראות לנשמה.

אז מה יש בו, בקסם הבלתי נדלה של צימרים בערבה שהופך אותו ואותם לנחשקים כל כך. בראש ובראשונה זו הכנסת האורחים המיוחדת של אנשי הערבה. החיים במדבר הופכים גם את המחוספסים שבאנשים לרכים יותר. פענוח המסתורין דורש השלמה ופתיחות, ויתור מלא על הצורך להתבצר, להתכדרר, לשלוף קוצים חדים.

צימרים בערבה הם מלונות האורחים של פעם בלבוש עכשווי. הם נטועים בלב גינות פורחות מוצלות בעצי מדבר, בדקלים תמירים ובבוסתני עצי פרי.

תחת מטריית צימרים בערבה מסתתרים עולמות אירוח שונים. צימרים לזוגות בערבה, צימרים למשפחות, צימרים יוקרתיים בערבה, צימרים בערבה לציבור הדתי, בקתות עץ, בתי אבן, סוויטות ועוד.

הבאים בשערי צימרים בערבה מתקבלים בחמימות ממש כמו בני משפחה. הצימרים ממוזגים, מרווחים ומאובזרים היטב, יש בהם כל מה שצריך לחופשה איכותית ומפנקת. מיטות נוחות לשינה, פינות ישיבה סלוניות, טלוויזיה בכבלים או בלוויין, מכשירי DVD , מערכות קולנוע ביתי ומערכות שמע, מקלחות ושירותים צמודים, פינות אוכל ומטבחון מאובזר בקלילות.

צימרים בערבה הם כאלה היוצרים שיתוף בין אורחים באמצעות מטבחים חיצוניים מאובזרים וטבון וסאג' לאפיית פיתות ומתקן ברביקיו גריל.

בחצרות צימרים בערבה ימצאו האורחים גן עדן ירוק עם פינות ישיבה, ערסלים, בריכות שחייה פרטיות,סאונות יבשות משוכללות, ג'קוזי ספא ואפילו מתחמי ספא יוקרתיים המעניקים מגוון עיסויים וטיפולי ספא מעשירים.

ובערבה כמו בערבה כולל האירוח ארוחת בוקר כפרית עשירה ממיטב התוצרת החקלאית המקומית והאורחים מוזמנים לסיורים במשקים החקלאיים, מקבלים עצות טובות, המלצות ומידע על מסלולי טיולים, מסעדות ואטרקציות.

ערב יורד על הערבה, צובע את השמיים באקוורל שקיעה ארגמני. רוח קרירה כבר מנשת חרש. מישהו מדליק בחצר מדורה קטנה, שני שולף גיטרה, שלישית מביאה את התקרובת ושיר בוקע מעומק הלבבות. "ערבה ערבה אין קץ, עין הבוקרים תרה". ככה זה כאן. ארץ החווארים היא גם ארץ החברים ושירי ה – הו הו משיקים את פעימות הלב המתרונן. להתראות בחופשה הבאה שלכם בצימרים בערבה. 

לאתר